Kısıtlamada Konut Satışı Yapılabilecek!

Türkiye, 29 Nisan’da başlayacak 17 günlük kısıtlamaya hazırlanıyor. Birçok sektör faaliyetlerine ara verirken tapu daireleri ise açık olacak ve konut satışları devam edecek.

Kısıtlamada Konut Satışı Yapılabilecek!

Kapanma sürecinde emlak sektörünün devam edecek işlemleri hakkında bilgi veren Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırımızıtaş Başaran

“17 günlük tam kapanma döneminde şu anda mevcut olan uygulamaya göre tapu daireleri açık olacak ve konut satışı yapılmaya devam edecek.

Ancak tapu daireleri tarafından sunulan hizmetlerden sadece randevusu olan kişiler yararlanabilecek ve randevusuz olan hiçbir işlem yapılmayacak” dedi.

Sokağa Çıkma Yasağı Yok

Tapu randevusu alan kişilerin cep telefonlarına gelen kısa mesaj bilgisi sayesinde sokağa çıkma yasağından o saatler arasında muaf tutulacağını aktaran Başaran;

“Bu sayede işlemlerini yapabilmek adına tapu dairelerine gidebilecekler.  Ancak öncesinde mutlaka tapu randevusu alınmış olması şartı aranacak.

Randevusu olmayan kişilerin hem tapu dairelerinde işlemleri yapılmayacak hem de güvenlik güçleri tarafından sokağa çıkma yasağı ihlali nedeni ile para cezası uygulanacak” diye konuştu.

Mesai Saatleri Değişti

Tapu Daireleri çalışmalarına rağmen saatlerin değişiklik yapıldığını belirten Başaran, “Tapu daireleri sabah saat 10.00’da hizmet vermeye başlayacak. Mesai bitimi ise 16.00 olarak belirlendi” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 11:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kinaylar Emlak
Kinaylar Emlak - 3 hafta Önce

Kisitlamada emlakcilar acik olacak mi

EMLAK GÜNDEMİ: Emlak ofisleri ve gayrimenkul danışmanları için yayınlanan genelgede muafiyet söz konusu değil.

Ali Saltık
Ali Saltık - 3 hafta Önce

Emlakçılar çalışabiliyor mu

EMLAK GÜNDEMİ: Emlak ofisleri ve gayrimenkul danışmanları için yayınlanan genelgede muafiyet söz konusu değil. Ancak Tapu Müdürlükleri'nden randevu alınmış ise, tapu işlemleri için bir muafiyet söz konusu.

Ayhan akın
Ayhan akın - 2 hafta Önce

Taşınmaz satış işlemi için iller arası seyahat izni gerekli mi

EMLAK GÜNDEMİ: Gereklidir.