Kiralık Yazlıkta En Çok Tercih Edilen İlçeler

Pandemi sahil bölgelerde tatilin erken başlamasına neden oldu, halk kiralık konuta yöneldi. Kiralık yazlıkta Ada’yı Didim, Bodrum ve Çeşme izledi.

Kiralık Yazlıkta En Çok Tercih Edilen İlçeler

Zingat.com verilerine göre yılın ilk yarısında yazlık bölgelerde en çok kiralık ev aranan ilçe Kuşadası oldu.

Salgının etkisiyle yılın her döneminde talep görmeye başlayan yazlık evler, popülerliğini korumaya devam ediyor.

Yılın ilk yarısında gerçekleştirilen kiralık yazlık ev arayışında öne çıkan beş bölgenin dördü Ege sahillerinden oldu.

Yazlık ev kiralamak isteyenlerin en çok arayış içerisinde olduğu ilçe Kuşadası oldu, Kuşadası’nı Didim, Bodrum ve Çeşme izledi.

Sezon Erken Başladı

Zingat Satış Direktörü Eser Karaismailoğlu, söz konusu ilçelerin geçen yıl olduğu gibi en gözde tatil beldeleri olduğunu söyledi.

Özellikle nisan ve mayısta sokağa çıkma yasakları ve hafta sonu kısıtlamalarında dört duvar arasına sıkışmamak isteyen vatandaşların, yazlıkların ve villa gibi müstakil yaşam alanlarının çoğunlukta olduğu beldelere yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Karaismailoğlu, Çanakkale’den Mersin’e uzanan tüm sahil şeridinin sezonu, önceki yıllara göre çok erken açtığını belirtti. Karaismailoğlu, kiralık yazlık talebindeki artışın fiyatlara da yansıdığını kaydetti, şu açıklamalarda bulundu:

“Metrekare başına konut kira değerleri mayısta yıllık bazda Çeşme’de yüzde 44, Didim’de yüzde 36, Bodrum’da yüzde 34, Kuşadası’nda ise yüzde 26 nominal artış gösterdi.

Metrekare başına konut satış fiyatındaki artış ise Bodrum, Kuşadası ve Didim’de yüzde 50’ye yaklaştı, Çeşme’de yüzde 42 seviyesini buldu.

Büyük şehirlerden tatil beldelerine yerleşen vatandaşların sayısındaki artışın devam etmesini bekleyebiliriz.”

Kaynak: Milliyet

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 07:57
YORUM EKLE