banner53

Kira Stopaj İndirimi Uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranı indirimlerinin 1 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Kira Stopaj İndirimi Uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında önceki gün gerçekleşen kabine toplantısının ana gündem maddesi pandemi döneminde esnafa yapılan kira yardımlarıydı.

Erdoğan, büyük illerde olan iş yeri kiralarına 3 ay boyunca 750, küçük illerdeki iş yeri kiralarına ise 500 lira yardım yapılacağını açıkladı.

Gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranı indirimlerinin 1 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

"Yıl sonuna kadar yüzde 20'den yüzde 10'a indirdiğimiz gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranının uygulanması süresini 1 Haziran'a kadar uzatıyoruz.

Benzer şekilde, yüzde 18'den yüzde 8'e indirdiğimiz iş yeri kiralama hizmetlerindeki KDV oranını da 1 Haziran'a kadar yüzde 8 olarak uygulamaya devam edeceğiz

. Salgının etkisinin en aza indirilmesi için yıl ortasında başlattığımız konaklamadan yeme içmeye, yolcu taşımacılığından bakım onarıma kadar birçok sektörü kapsayan KDV indirimlerinin sürelerinde de yine 1 Haziran'a kadar uzatıma gittik."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER