Kira Gelir Vergisi 2.Taksiti için Son Gün!

2019 yılında elde edilen gelirlere ilişkin Gelir Vergisi 2. taksit ödeme dönemi bugün sona eriyor. Mükelleflerin mesai bitimine kadar ödemelerini yapmaları gerekiyor.

Kira Gelir Vergisi 2.Taksiti için Son Gün!

Konut ve iş yerleri üzerinden belirli miktarlarda kira geliri elde edenlerin beyanname vermesi gerekiyor. 1 Temmuz 2020 günü başlayan vergi ödemeleri için bugün son gün. 

ONLİNE ÖDEME İMKANI

Gelir vergisi ödemeleri, GİB Mobil uygulamasından (IOS ve Android), İnteraktif Vergi Dairesi uygulamasından (IOS ve Android), Başkanlığın resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan "Borç Sorgulama ve Ödeme" bölümünden, 02:00 - 22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile, anlaşmalı bankaların internet bankacılığı ile, anlaşmalı banka şubelerinden ve PTT İşyerlerinden, tüm vergi dairelerinden yapabiliyor.

KREDİ KARTIYLA ÖDENEBİLİR

Hazır Beyan Sistemi ile beyan edilen kira, ücret, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iratlardan kaynaklı gelir vergisinin Başkanlığın internet sitesi üzerinden anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile ödenebiliyor. İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya www.gib.gov.tr adresi ya da bankaların resmi internet adresleri yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER