banner53

İzmirli Depremzedelere Kira ve Taşınma Yardımı

İzmir’de yıkılan ve riskli binalarda yaşayan depremzedelere taşınma ve kira yardımı yapılacak.

İzmirli Depremzedelere Kira ve Taşınma Yardımı

İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açıklarında Ege denizinde dün saat 14.51’de meydana gelen AFAD’a göre 6.6, Kandilli’ye göre 6.9 şiddetindeki depremin ardından İzmir’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AFAD İzmir Koordine Merkezinde açıklamalarda bulundu.

Şu ana kadar 25 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 804 vatandaşımızın da yaralandığını belirten Kurum, burada yaptığı açıklamalarında sahada 5 bine yakın arama - kurtarma personelinin çalışmalar yürüttüğünü, şu ana kadar 100 vatandaşımızın enkaz altından sağ olarak çıkarıldığını, 17 binada yıkım gerçekleştiğini, arama kurtarma faaliyetleri şu an 8’inde devam ettiğini söyledi.

Kurum, açıklamalarında yıkılan ve yıkılma riski bulunan bütün binalarda yaşayan vatandaşlara taşınma ve kira yardımı yapılacağını belirterek TOKİ’nin kalıcı konutlar yapımı için AFAD’la koordinasyon halinde hem yerinde hem de rezerv alanlarda sürecini de başlattığını ifade etti.

AFAD merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Vural
Ramazan Vural - 4 hafta Önce

Bulunduğum ev hasarlı dışarıda sabahlıyoruz ev değiştirmek için yardım bekliyorum

SIRADAKİ HABER