İmar İhtisas Mahkemeleri Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün açıklanan yargı reformu ile çevre ve imar konusunda uzman hakimlerin görev aldığı ihtisas mahkemelerinin kurulacağını açıkladı.

İmar İhtisas Mahkemeleri Geliyor

İMAR VE ÇEVRE İHTİSAS MAHKEMELERİ KURULACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı yargı reformu paketine ilişkin Ankara Mamak'ta katıldığı iftar programında demeç veren Bakan Kurum, "Yargı reformuyla çok önemli bir düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile birlikte çevre ve imar konusunda uzman hakimlerin görev aldığı ihtisas mahkemeleri kuruluyor. Bu mahkemelerle birlikte çevre ve imar konusunda çok daha hızlı ve yerinde kararlar alınacak. Böylelikle telafisi mümkün olmayan durumların da önüne geçmiş olacağız. Bu düzenlemeye katkıda bulunan Adalet Bakanımıza ve Bakanlık çalışanlarımıza da bu vesileyle teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

AMACIMIZ VATANDAŞLARINI DAHA GÜVENLİ EVLERDE OTURMASI

Kurum, Mamak'ta birçok kentsel dönüşüm çalışması yapıldığına işaret ederek, "Kentsel dönüşümle birlikte Mamak'ta birçok projemizi başlattık. Yegane amacımız, bu ülkenin evlatları daha güvenli, daha sağlıklı ve yatay mimariye uygun şehirlerde yaşasınlar istiyoruz. Dönüşüm projeleri kapsamında 4 tane riskli 2 tane de rezerv alan belirledik ve bu alanda çalışmalarımızı belediyemizle birlikte yürütüyoruz." ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA DESTEĞİ

Kentsel dönüşüm kapsamında inşaatı tamamlanan konutların vatandaşlara teslim edildiğini kaydeden Kurum, "Tüm bu projeleri uygulamanın yanında, bugüne kadar 17 milyon lira da kira desteği sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 07:27

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER