Halit Sönmez: Faize Rağmen Konut Satışları Arttı

Türkiye'deki gayrimenkulün değerlendiğini belirten Al-Daar Investments Türkiye Temsilcisi Halit Sönmez, “Bu yıl yüksek faiz oranlarına rağmen geçtiğimiz yıla göre yüzde 13 oranında yurt içinde satış artışı var. İnanıyoruz ki faiz oranlarında düşüşler olacaktır. Bununla birlikte insanlar erteledikleri bu gayrimenkul alım ihtiyaçlarını karşılayabilecek” dedi.

Halit Sönmez: Faize Rağmen Konut Satışları Arttı

Sönmez, “Herkesin de bileceği üzere 2019 da konut sektörü yabancıya 45 bin adet satışla rekor kırdı. 2020 yüzde 10’a yakın düşüş yaşansa da 2021 yılı sonuna kadar özellikle vatandaşlık edinim programları sayesinde bu rekorun tekrarlanacağı düşüncesindeyiz” ifadelerini kullandı. 

Türkiye genelinde konut satışlarının diğer ülkelerdeki ev satışlarıyla karşılaştırıldığında talebi gördüklerine vurgu yapan Sönmez “Ülkemizin gayrimenkulü değer artışı gösteriyor. Bu yıl yüksek faiz oranlarına rağmen geçtiğimiz yıla göre yüzde 13 oranında yurt içinde satış artışı var. İnanıyoruz ki faiz oranlarında düşüşler olacaktır. Bununla birlikte insanlar erteledikleri bu gayrimenkul alım ihtiyaçlarını karşılayabilecek” dedi.

2020'de salgın sebebiyle oluşan yatırım fırsatlarının Türkiye ofisinde hızlı bir şekilde değerlendirildiğini dile getiren Al-Daar Investments Türkiye Temsilcisi Halit Sönmez, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile koordine olarak tüm körfezdeki paydaşlarımıza bu fırsatları sundu. Halihazırda körfezin gayrimenkul ve yatırım sektörünün 3 önemli yatırımcısına stratejik danışmanlık veriyoruz. 2021 yılının ilk 6 ayında emlak konutun hasılat paylaşımlı arsa satış ihalelerine birlikte hazırlandık ve yıl sonuna kadar katılacağımız ve hazırlandığımız yeni ihalelerde olacak.”

Dünya Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 07:46
YORUM EKLE