Gayrimenkul Yatırımı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ekonomide yaşanan durgunluk inşaat sektörünü de etkiledi. Firmalar biriken konut stoklarını eritmek için bazen zararına satışlar yapıyor. Bu durum yatırımcı için daha uygun fiyattan konut sahibi olma fırsatı da sunuyor. Peki gayrimenkule yatırım yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Gayrimenkul Yatırımı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

BİRİKEN STOKALRI ERİTMEK İÇİN CİDDİ İNDİRİMLER YAPILDI

Ekonomi piyasakarındaki dalgalanmalar nedeniyle bu durumdan en çok etkilenen sektörlerin başında gelen emlak piyasası, son yılların en durgun dönemlerinden birini yaşıyor. Emlak piyasasında konut satışlarının azalması nedeniyle konut fiyatlarında indirim yoluna giden kişiler nedeniyle yatırım amacıyla konut sahibi olmak isteyen kişiler için yüksek oranlarda indirimler gerçekleştiriliyor.

GAYRİMENKUL YATIRIMINDA DİKKAT ETMEK GEREK

-- Gayrimenkul yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, yatırım yapılacak projedeki konuta ait aylık aidat tutarıdır. Son zamanlarda uygulamaya konan projelerin yüksek standartlara sahip olması nedeniyle aylık aidat tutarları bir hayli yüksek olmaktadır. Aylık aidat tutarı yüksek olan konutlara kiracı bulmak zor olabilir. Kiracı bulunana kadar geçen süredeki aidat masraflarını sizin üstlenmeniz gerektiğini gözden kaçırmamalısınız.

-- Gayrimenkul yatırımı konusunda önemli olan bir diğer husus ise yapılacak yatırımın gelişmekte olan bölgelere yapılması. Gelişmekte olan bölgelerde yapılan konutların fiyatları merkez bölgelere göre daha uygun olmaktadır. Ayrıca gelişme potansiyeli gösteren bölgelere de yatırım yapmak akıllıca olacaktır. 

-- Gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünen kişiler, bölge hakkında ne kadar bilgi sahibi olsa da bir uzmandan yardım almakta fayda var. Emlaçılık işi ile uğraşan kişiler ya da gayrimenkul yatırım uzmanları aracılığıyla yatırım yapmak istediğiniz yer hakkında detyalı bilgiler alabilir, bu doğrultuda yatırım planınızı şekillendirebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 08:42

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER