Evi Yenilemek mi, Değiştirmek mi?

Evinizi yenilemenize neden olabilecek birçok etmen var. Bir afişte görülen güzel bir evin görüntüsüne kapılmış olabilirsiniz ya da eviniz artık sizi mutlu etmiyor ve bir değişikliğe ihtiyacınız da olabilir.

Evi Yenilemek mi, Değiştirmek mi?

Hatta bazen, yeni konaklamaya sahip komşularınıza kıyasla enerji faturalarınızın çok yüksek olduğunu bile fark ediyorsunuz.

Tüm bu hipotezlerle karşı karşıya kaldığınızda, sizi evinize yeni bir görünüm kazandıracak en önemli noktaları burada keşfedin.

Eski evleri yenilemenin motivasyonlarından biri de şüphesiz enerji nedenidir. Gerçekten de birçok evin ısıl performansı yeterli değildir ve bu da önemli ölçüde ısı kaybına neden olur.

Bu sürekli rahatsızlık, ekipmanınızı (pencereler, tavan arası, vb.) iyileştirmek için çalışma gerektiren zayıf ses yalıtımını da içerebilir.

Bu hatalarla karşı karşıya kalırsanız, bu nedenle bir enerji yenilemesi gerçekleştirmek için çalışma yapmanız önemlidir.

Evde yaşam koşullarını iyileştirin

Pratik hayatta, daha iyi koşullarda yaşamak istemeniz ve evin tamamını veya bir kısmını yenilemeniz gerekebilir.

Bu nedenle, bazı kişiler dış cephelerini süslemek için veranda veya çardak yerleştirmeyi tercih etmişlerdir.

Ayrıca, yeni dekoratif dokunuşlar ekleyerek veya mutfağınızı daha işlevsel hale getirecek şekilde donatarak konaklamanızı iyileştirebilirsiniz.

Gayrimenkul değerini artırmak için yenileme

Ev sahipleri arasında oldukça yaygın olan bir diğer neden de emlak piyasasındaki değeri artırmak için evlerini en son bina standartlarına getirmektir.

Örnek olarak, bir yüzme havuzunun kurulumu konforlu bir görünüm verebilir. Bu çeşitli iyileştirmeler, evinizi ilk değerinin üzerinde bir fiyata satmak için etkili olacaktır.

Kaynak: Milliyet

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2021, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER