banner53

Ev Seçimini Bu 5 Kritere Göre Yapın Karlı Çıkın!

Konut kredisinde yaşanan faiz indirimi ev almak isteyenleri harekete geçirdi. Binlerce vatandaş bankaların yolunu tutarken binlercesi de almak istedikleri ev için arayışa girdi. Peki ev alırken dikkat edilmesi gereken noktalar neler, bu işin püf noktası nedir?

Ev Seçimini Bu 5 Kritere Göre Yapın Karlı Çıkın!

Ev seçimi yapmadan önce hızlı bir ön değerlendirme için temel alabileceğiniz 5 püf nokta şunlar:

BULUNDUĞU MEVKİ

Bir evin değerini belirleyen en önemli unsurlardan biri de evin yeridir. Şehirden şehre değişmekle birlikte gelir seviyesi yüksek kesimin yaşadığı semtlerdeki konutlar orta ve alt gelir grubunun yaşadığı semtlere göre daha değerlidir.

FİYATI

Merkezi konumda bulunması, ulaşım olanaklarının zengin olması, yeni bina olması gibi birçok etken evin fiyatını belirliyor. Sizde satın almak istediğiniz evin kira bedeline göre gerçek değerini öğrenebilirsiniz.

BÜYÜKLÜĞÜ

Satın almak istediğiniz evin büyüklüğü fiyatını belirleyen en önemli unsurdu. Daire tipi ve metrekaresı başına fiyat belirlenir.

KAÇINCI KAT?

Binanın giriş katı ile en üst katı en değersiz katlardır. Bunları birinci kat izler. İkinci kattan itibaren en üst kata kadarki katlarda yer alan evler ise tercih edilir.

ULAŞIM ARAÇALRINA UZAKLIĞI

Konut satın alırken, o konutun bulunduğu yeri yani lokasyonu büyük önem taşıyor. Konumu daha uygun ve daha düşük özellikli bir daire, daha lüks ürünlerle yapılmış daireden daha yüksek fiyatlı satılabilir ve kiralanabilir. 
 

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER