banner53

Emlak Vergisi Borcuna Yapılandırma Geldi!

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. Kanun kapsamında vergi borçları yapılandırılarak 18 taksitle ödenebilecek.

Emlak Vergisi Borcuna Yapılandırma Geldi!

Ayrıca il özel idarelerine olan borçlar, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, diğer vergi ve harçlar, su, atık su, katı atık ücretleri, yol katılım payları, muhtelif ücretlerden kaynaklı kurum alacakları ve zam ve faizleri de yapılandırılabilecek.

18 Ay Taksit İmkanı

Yapılandırmadan yararlanmak  isteyenlerin, kanunun çıktığı tarihten itibaren yıl sonuna kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. İki ayda bir ödenebilecek taksitler 18 taksitte tamamlanabilecek.

 İlk taksit tarihine kadar peşin ödemenin yapılması durumunda, işleyen faizler silinecek. İlk taksit ödemesi, Ocak 2021 yılında yapılabilecek.

Ruhsat ve İmar Planı Şartı

Ülke genelinde geniş bant internet altyapısının geliştirilmesi amacıyla; umumi hizmet alanları, yol, otopark, yaya bölgesi gibi yerler ile kamu ve özel mülkiyete tabi arsa ve arazilerde (yapı ve binalar hariç) yapılacak elektronik haberleşme istasyonlarının kurulumlarında 15 metreden yüksek kule ve direkler ile bunlara ait zorunlu altyapı unsurları için 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına işlenmesi ve ruhsatlanması şartı getirildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER