Emlak Vergisi Borcu Yapılandırmasında Son Günler!

Vergi borcu olan binlerce kişiyi yakında ilgilendiren vergi borçlarına yapılandırma imkanı için başvurular 31 Ocak 2021 tarihinde doluyor.

Emlak Vergisi Borcu Yapılandırmasında Son Günler!

orç yapılandırma başvuru tarihinin uzatılmasının ardından belirlenen tarihler aralığında işlemlerini yapmamış olan binlerce borçlu internet aracılığı ile başvurularına başladı.

Bilindiği üzere başvurular interaktif vergi dairesi ve e-devlet sistemi aracılığı ile alınıyor.

Peki, SGK, MTV, KYK, Trafik cezası ve vergi borç yapılandırma başvuruları ne zamana ertelendi? Borç yapılandırma nasıl yapılır?

Süre Uzatılmıştı

Milyonlarca vatandaşın yaptığı işlemler sonucunda borçlarını 18 taksite varan fırsatlarda ödeme şansı yakalayacağı bu kanuna ilgi oldukça büyük.

Bir süredir başvurular devam ederken ilk açıklamaya göre 31 Aralık'ta sona erecek olan süreç 31 Ocak 2021 tarihine ertelendi…

Taksit Ödeme Tarihi de Değişti

Buna göre, daha önce 31 Aralık 2020 olan başvuru süresi ve ilk taksit süresi bir ay uzatıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı vergi borçlarında yapılandırma başvurularının başladığını belirterek, fırsattan yararlanmak isteyenler için son tarih olarak 31 Aralık 2020'yi gösterdi. 

Yurtiçi ve yurtdışı bazı varlıkların 30 Haziran 2021 tarihine kadar milli ekonomiye kazandırılması durumunda vergi alınmayacağı ve inceleme yapılmayacağı da hatırlatıldı.

İşte sokakta 'AF' olarak anılan vergi barışı düzenlemesinin son dakika detayları;

Öğrenim kredisi, prim, emlak, taşıtlar vergisi, trafik cezası gibi birçok kalemde bulunan 4 milyon vatandaşın beklediği yapılandırma fırsatı başladı.

Borcunu peşin ödeyenlerin gecikme faizi ile enflasyon farkının yüzde 90'ı silinecek.

Sabah

YORUM EKLE