banner53

Dünyaca Ünlü Deprem Uzmanı Hoogerbeets: Deprem Mart Ayında Olacak!

Dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets Türkiye'de yaşanması muhtemel olan depremler ile ilgili uyarılarını sürdürüyor. Hoogerbeets yaptığı son açıklamada, depremin Mart’ın ilk haftası olabileceğini açıkladı.

Dünyaca Ünlü Deprem Uzmanı Hoogerbeets: Deprem Mart Ayında Olacak!

Sabah'ta yer alan habere göre, yaşanan depremler vatandaşları tedirgin ederken, akıllara dünyaca ünlü deprem kahini Frank Hoogerbeets'in A haber'e yaptığı açıklamalar geldi.

Kuzey Anadolu fayı ve beklenen büyük İstanbul depremi ile ilgili uyarılar yapan kâhin, korkutan deprem ile ilgili tarih de verdi.

Hatırlanacağı üzere Silivri'de yaşanan 5.8 büyüklüğünde deprem İstanbulluları büyük paniğe sürüklemiş ve Türkiye'den binlerce kullanıcı ünlü deprem kâhinini soru yağmuruna tutmuştu. Hoogerbeets ise Türkçe tweet atarak açıklamalar yapmıştı.

Frank Hoogerbeets, kullanıcıların ısrarına kayıtsız kalamayarak dün Türkçe bir tweet daha attı. Hoogerbeets, Silivri depremine ilişkin, "Lütfen deprem yerlerini tahmin edebileceğimiz izlenimini edinmeyin. Yapamayız! Genel olarak gezegene uygulanan kritik zaman dilimlerini izole etme çabasıyla belirli gezegen geometrisine odaklanıyoruz, böylece deprem eğilimli bir bölgedeyseniz yüksek alarmda kalabilirsiniz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER