Cumhurbaşkanı Erdoğan Kira Sorununa Çözüm için Devrede!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emlak sektöründeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceklerini açıklayarak, “Böyle bir zulüm, böyle bir suiistimal varsa bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kira Sorununa Çözüm için Devrede!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyat artışlarına dikkat çekerek, “Bu zulmün önüne geçeceğiz” dedi.

Erdoğan, BM 76’ncı Genel Kurulu’na katılmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan ABD’ye hareketi öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan,  “Fahiş fiyat artışlarıyla ilgili atılacak farklı adımlar var mı? Emlak sektöründe de benzer bir manzara var.

Bazı öğrenciler kiralık ev bulma noktasında sıkıntı yaşıyor. Bu konuda da ne gibi adımlar atılması bekleniyor?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Böyle bir adaletsizlik, böyle bir zulüm, böyle bir suistimal varsa bunun sorumlusu olan bakan arkadaşlarım, bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz” dedi.

Erdoğan zincir marketlerdeki fiyat farklılıkları ile ilgili soruya da “Tüm marketlerdeki bu denetimleri ciddi bir şekilde sürdürmek suretiyle, bu zincir marketlerdeki fiyat farklılıklarını, üzerine üzerine gitmek suretiyle buralardaki bu ciddi fiyat farklılıklarını da süratle kaldıracağız. Bunu inşallah Amerika dönüşü de bizzat işin üzenine kendim de ilgilenmek suretiyle gideceğiz” karşılığını verdi.

Kaynak: Milliyet

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 07:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER