Bayramda Kiralık Villalara İlgi Büyük

Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla tatil planları yapılmaya başlandı. Özellikle yazlık villalara ilgi büyük. 9 günlük bayram tatilini havuzlu bir villada geçirmek isteyenlerin için 9 bin liraya da 200 bin liraya da villa var.

Bayramda Kiralık Villalara İlgi Büyük

Yazlığı olmayan kiralıyor

Bayram tatilinin açıklanmasıyla villalara ilginin arttığını kaydeden Lüks Emlak Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Tatilin 9 gün olması bekleniyordu. Bazı yazlıkçılar o nedenle ön rezervasyonlarını yaptırmıştı. Ancak tatilin resmi olarak açıklanmasıyla ilgi daha da arttı.  

Bahçeli, havuzlu evler özellikle isteniyor. Doğayla iç içe olan evler çok seviliyor. Böylelikle hem dinlebilecekleri hem de çocukların oyun oynayabilecekleri bir yerde 9 günlük bayram tatilini geçirmeyi düşünüyor” ifadelerini kullandı.

Günlük 20 bin TL

Villa kiralamak isteyenlerin en çok Bodrum’u tercih ettiğini belirten Başaran, villaların fiyatları hakkında ise şu bilgileri verdi: “Oda, yatak sayısı, havuz, bahçe, teras, manzara, sauna gibi birçok olanağa göre evin fiyatı değişiyor.

Ancak dört kişilik bir aile için günlük ortalama 1000 liradan başlıyor 10.000 liraya kadar çıkıyor. Ultra lüks kategorisinde 20.000 liraya kadar ulaşan evler bulunuyor. 9 günlük tatili bir villada geçirmek isteyenler için 9 bin liradan 200 bin liraya kadar farklı seçenekler var” dedi.

Bodrum isteniyor

Bodrum’da özellikle Yalıkavak, Gümüşlük, Bitez’in tercih edildiğini aktaran Başaran, “Oda sayısı ve havuz, manzara gibi özellikler fiyatları büyük ölçüde değiştiriyor. Çiftler, aileler, kabalık akrabalar ya da arkadaşlar grupları kendilerine göre bir villa seçebiliyor.

Aylık kiralamaların ücretleri ise ortalama 25.000 liradan 300.000 liraya kadar değişiyor. Bazı villalarda ise aylık 750.000 liraya kadar çıkabiliyor” diye konuştu.

YORUM EKLE