banner53

Az Katlı Binalara Deprem Göçü!

Geçtiğimiz hafta Silivri açıklarında yaşanan 5,8 büyüklüğündeki deprem eski ve yüksek katlı binalarda oturanları tedirgin etti. Özellikle sağlam ve az katlı binalara yöneliş başladı.

Az Katlı Binalara Deprem Göçü!

NTV'de yer alan habere göre,deprem sonrası ev arayışına girişen binlerce vatandaş daha az katlı apartman, daha yeni bir bina ve daha kayalık bir zemin üzerinde oturmak istiyor. 

İstanbul'un daha güvenli olduğu söylenen ilçeler olan Bahçeşehir, Göktürk, Zekeriyaköy, Beykoz ve Kavacık'a akın oluştu. 

Müşterilerin çok acil şekilde ev aradıklarını söyleyen emlakçılar, vatandaşlar riskli raporu verilen binalardan hemen çıkmak istediğini söylüyor. 

KONUT FİYATLARI

Konut fiyatları ise bölgeye göre değişiyor. Tek katlı villi tipi evlerin fiyatları 1 milyon dolardan başlıyor. Bahçeşehir bölgesinde 3+1 evlerin fiyatlarıysa 300-400 bin lira aralığında değişiyor. Zekeriyaköy'de ise fiyatlar 1 milyon dolara kadar çıkıyor. Yine Beykoz taraflarında da fiyatlar 1 milyon doların üstünde seyrediyor.

Rezidanslarda da 1+1 evler en az 1 milyon lira. Bu nedenler şuan da kiralık evlere talep daha fazla. Eski evler ile yeni evler arasında yüzde 30 fiyat farkı bulunuyor. Aynı bölgede eski bir evin kirası 2 bin lira ise yeni evin fiyatı 3 bin liradan başlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER