banner53

Arsa Yatırımı Yapacaklar Dikkat!

Pandemi döneminin etkisiyle arsa arazi değerleri hızla yükselmekteyken gözler, bir defa daha arazi ve arsa yatırımına çevrildi.

Arsa Yatırımı Yapacaklar Dikkat!

İnsanların kent hayatından uzaklaşarak doğaya yöneldiği ve bu sebeple birikimlerini bakir bölgelerde yaptıkları arsa arazi yatırımlarıyla değerlendirmeye çalıştıkları bu dönemde arsa arazi değerlerinin minimum yüzde 40 artış gösterdiğini belirten uparazzi Genel Müdürü Hakan Erilkun bu yatırımı yaparken çok dikkatli olunması gerektiğini, özellikle hisseli yer alımı yapılmasının büyük riskler taşıdığını söyledi.

Ülkemizde arsa arazi alanında uzmanlaşan ilk ve tek kurumsal franchise zinciri olma özelliğine sahip uparazzi’nin Genel Müdürü Hakan Erilkun, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada hisseli yerlerin alımında 1 liralık borcun bile tüm ortakları etkileyebilecek zararlar doğuracağını dava sayıları ile beraber ortaya koydu ve şunları söyledi:

"Toprak yatırımında en önemli unsurlardan birisi sorunsuz bir yatırıma imza atmaktır. Bir başka ifadeyle en kazançlı yatırım olan toprak yatırımının tüm detayları düşünülerek sorunsuz bir yatırım aracı olarak edinilmesi gerekir. Bu çerçevede önemli detaylardan biri de alınacak toprağın hisseli olmamasıdır.

Zira hisseli arsa arazilerde en küçük bir sorun sadece hisse sahibini değil diğer hisse sahiplerini de etkiler, faydalanma amacı yatırımı elden çıkarma amacına dönüşebilir.

Unutmayalım ki ülkemizde hisse sorunun olduğu sadece miras davaları toplam dava sayısı hukuk mahkemelerinde açılan toplam dava sayısının yüzde 16,2’sidir."

Yalnızca bir sene içinde 350.065 adet hisse paylaşımı temelli izale-i şüyu davası açıldığını dile getiren Hakan Erilkun, ön alım hakkı gibi riskler de düşünüldüğünde hisseli arazilerin tüm bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER