banner53

Arsa ve Arazi Fiyatları Altan İlgiyle Katlandı!

Pandemi süreciyle birlikte müstakil evler büyük  talep görürken, arazi ve arsa fiyatları da artmaya devam ediyor. Endeksa'nın verilerine göre 5 büyük şehirde arsa fiyatları son 1 senede yüzde 14 ile yüzde 47 arasında, arazi fiyatları ise yüzde 20 ile yüzde 30 arasında arttı.

Arsa ve Arazi Fiyatları Altan İlgiyle Katlandı!

Endeksa verilerine göre konut imarlı arsa fiyatlarında 5 büyük şehir içerisinde en fazla artış görülen şehirler sırasıyla İstanbul, Antalya ve Ankara olurken, Arsa fiyatları son 1 senede İstanbul’da yüzde 47, Antalya’da yüzde 38, Ankara’da ise yüzde 28 arttı. 

Kasım sonu itibarı ile İstanbul’da arsaların metrekare fiyatı 996 lira, Antalya’da 627 lira, Ankara’da ise 360 liraya ulaştı.

5 büyük kent içerisinde son 1 senede ise arazi fiyatlarında en fazla artış görülen iller ise sırasıyla Antalya, İzmir ve Ankara olurken, Antalya’da arazi fiyatlarında son 1 senelik artış yüzde 30, İzmir’de yüzde 28, Ankara’da ise yüzde 24 seviyesinde.

Kasım sonu itibarı ile arazilerin ortalama metrekare fiyatı Antalya’da 56 lira, İzmir’de 77 lira, Ankara’da ise 42 liraoldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER