Ankara’da Emlak Fiyatlarında Suni Yükseltmeler Yapılıyor

Döviz kurunun artışından sonra Ankara gayrimenkul sektöründe fiyatlarda suni artışlar yaşanmasına yönelik hazırlanan bülteni ilginize sunar çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Ankara’da Emlak Fiyatlarında Suni Yükseltmeler Yapılıyor

Ankara’da emlak fiyatlarında suni yükseltmeler yapılıyor

Döviz kurunda yaşanan ani yükseliş sonrası mülk sahiplerinin ve inşaat firmalarının fiyatlarını yükseltmesi, Ankara gayrimenkul sektöründe kaosa neden oldu.

Gayrimenkulün fiyatı, döviz kuruyla aynı ölçüde artmaz veya azalmaz diyen Gayrimenkul PR, ‘suni yükseltmeler ve yanlış fiyatlandırma yüzünden tüketicilerin satın alma motivasyonu düştü’ uyarısında bulundu.

Ankara gayrimenkul sektöründe fiyat istikrarsızlığı bütün hızıyla devam ediyor.

İnşaat firmaları, üretim maliyetlerinin artışını gerekçe göstererek döviz kurunun artış oranının da üzerinde fiyatlarını yukarı yönde çekti.

İkinci el emlak piyasasında mülk sahiplerinin de fiyatlarını döviz kuruna göre belirleyerek suni fiyat yükseltmelerine gitmesi, gerçek alıcıların satın alma motivasyonunu olumsuz etkiledi

Gayrimenkul PR; ‘gayrimenkulün fiyatı doğru olmalı’

Gayrimenkulün satışında doğru fiyatlandırma ve ileri düzeyde pazarlamanın en önemli etkenler olduğunu belirten Ankara’da gayrimenkul ekonomisi faaliyet gösteren Gayrimenkul PR şirketi, inşaat firmalarına ve mülk sahiplerine şu önemli uyarılarda bulundu;

‘Ekonomide bir ürünün fiyatını arz-talep dengesi ortaya koyar. Gayrimenkulün fiyatını da finansal ödeme kolaylıkları ve tüketicilerin talepleri belirler.

Ankara’da inşaat firmaları ve mülk sahipleri döviz kurunun artış oranında üzerinde suni olarak fiyat yükselttikleri görülmekte.

Gayrimenkul fiyatlarında zaten şişkinlik olduğunu günümüzde fiyat artışları konut balonunun daha erken patlamasına neden olabilir.

Bu tür suni fiyat artışları devam ederse, tüketiciler, ihtiyacı olan gayrimenkulü almak için doğru zamanı ve doğru fiyatı bekleyeceklerdir.

Eğer ki; bir gayrimenkulün fiyatı doğruysa ve ileri düzeyde pazarlandıysa, satıcılara haklı ve karlı kazançlar sağlayabilir.

Gayrimenkulü satışa çıkarmadan önce doğru fiyatlandırma için uzmanlardan destek almalarında uzun vadede sonsuz faydalar olacaktır’

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 11:06
YORUM EKLE