banner53

65 Yaş Üstü Tapuda İşlem Yapabilir mi?

Tapu dairelerinde satış, ipotek ve satış&ipotek işlemleri dışındaki işlemler için getirilen kısıtlama bugün son erdi. Bu kapsamda 65 yaş üstü için, bizzat veya başkaları adına vekil/temsilci sıfatı ile yapacağı işlemler için getirilen yasakta sona erdi.

65 Yaş Üstü Tapuda İşlem Yapabilir mi?

Koronavirüs salgınının yayılımının en aza indirilmesi ve salgının etkilerinin azaltılması amacıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından bazı tedbirler alınarak uygulamaya konulmuştu. 

Alınan tedbirler kapsamında Satış, ipotek, satış-ipotek ve vatandaş talebinin olmadığı resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri dışındaki talepler karşılanmıyordu. Tapu Müdürlüklerinde uygulanmaya konulan kısıtlamalar bugün sona erdi. 

Bu kapsamda da 65 yaş üstündekilerin talepleri için getirilen kısıtlama bugün sona erdi. Ancak 65 yaş üstü için halen sokağa çıkma kısıtlması devam ediyor.

Bununla birlikte İçişleri Bakanlığının 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Ek Genelgesi doğrultusunda mülki amirce düzenlenen seyahat belgesi olanların (izin belgesi) talepleri karşılanabilecek.

Ancak yeni durumla ilgili uygulamalarda farklılıklar olabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 03:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER