banner53

Ziraat'te Kredi Yapılandırma Şartları Neler? Ne Kadar Masraf Alıyor?

Geçtiğimi haftalarda 3 kamu bankası daha önce yüksek faizle kredi çekenler için yapılandırma yapacağını duyurmuştu. Peki bu kamu banklarında biri olan Ziraat Bankası'nda konut kredisi yapılandırma şartları neler? Banka konut kredisi yapılandırmak için ne kadar masraf uyguluyor?

Ziraat'te Kredi Yapılandırma Şartları Neler? Ne Kadar Masraf Alıyor?

Kredipazari'nda yer alan habere göre, Ziraat Bankası Ağustos başından itibaren uygulamaya başladığı kampanya dahilinde 500 bin liraya kadar krediler için 15 yıl vadeye kadar yüzde 0.99 faiz oranı ile kredi kullandırımı yapıyor. Banka kampanya haricinde ve 500 bin liranın üzerindeki talepler için ise yüzde 1.19 faiz oranı ile kredi sunuyor.

Ziraat Bankasından hafta başında yaptığı açıklama ile Ekim başından itibaren geçerli olmak üzere konut kredisi yapılandırmaya başladığını açıklandı. Yüksek faizlerle kredi kullanan vatandaşın mağduriyeti uzun aylar sonra son buluyor. Ziraat Bankası 500 bin lira kadar olan Ağustos ayı öncesinde kullanılmış konut kredilerini yüzde 0.99 faiz oranı ile yapılandırıyor.

MASRAFLAR

Ziraat Bankası, yapılandırma esnasında banka eski konut kredisi borcunu kapattığı için 36 ay vadeli ve üzeri konut kredileri için yüzde 2, 36 ay vade altındaki konut kredileri için ise yüzde 1 erken ödeme cezası uyguluyor. Bunun yanında yeniden kredi kullanımından doğan ipotek tesis ücreti ve kredi tahsis ücreti ve diğer dosya masrafları ile kişiye göre değişiklik gösteren sigorta masraflarının ödenmesi gerekiyor. Kredi yapılandırmak isteyen tüketicinin yapılandırma masraflarını ve faiz indirimlerini kontrol ederek karını hesaplamaması halinde yapılandırma daha da maliyetli hale gelebiliyor.

KREDİ HESAPLAMA

Hesaplama Ziraat Bankası’ndan yüzde 0.99 faiz oranı ile 200 bin lira tutardaki konut kredisi 10 yıl vade ile yapılandırıldığında kredinin aylık taksitleri yaklaşık 2.850 lira oluyor. Vade sonunda yapılandırma kredisine ödenen toplam tutarda 343 bin liraya karşılık geliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 06:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER