Ziraat Konut Kredisine Yapılandırma Yapıyor mu?

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.99’a indirildi. Peki Ziraat Bankası güncel faiz oranları ile konut kredisi yapılandırma yapıyor mu?

Ziraat Konut Kredisine Yapılandırma Yapıyor mu?

Kredipazari'nde yer alan habere göre, Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranları yaklaşık bir sene sonra tekrar yüzde 1’in altına indi. 2018’in ikinci yarısından sonra yükselen faiz oranları ile en düşük yüzde 1.98 seviyesine çıkan faizlerle konut kredisi kullanan vatandaşlar mağduriyetlerini gidermek için Ziraat Bankası’ndan yapılandırma müjdesi bekliyor. Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırması yapacak mı?

BANKA KREDİ YAPILANDIRMASI YAPMIYOR!

Ziraat Bankası dün uyguladığı büyük indirim sonrasında konut kredisi faiz oranlarını 15 yıl vadeye kadar yüzde 0.99 olarak uygulamaya başladı. İndirim sonrasında daha önce yüksek faizlerle konut kredisi kullanan vatandaşlar da Ziraat Bankası öncülüğünde yapılandırma kampanyası bekliyor.

Ancak Ziraat Bankası güncel olarak şu an için konut kredisi yapılandırma uygulamıyor.

YAPILANDIRMADA KAR NE KADAR?

Ziraat Bankası’nın güncel faiz oranları üzerinden konut kredisi yapılandırma yapması durumunda 2018’in son ayları ile 2019 başında yine Ziraat Bankası’nın uyguladı en düşük konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.98 ile kredi kullanan vatandaşın karı ne kadar olacak?

Ziraat Bankası’ndan 150 bin lira  tutarda konut kredisini 10 yıl vadede yüzde 1.98 faizle çeken tüketici aylık 3 bin 282 lira taksit öderken, toplamda vade sonunda 393 bin lira faiz ödemesi yapıyor.

Ziraat Bankası’ndan 150 bin lira kredi için yüzde 0.99 faiz oranı ile 10 yıl vadede konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödemeler 2 bin 150 liraya, toplam geri ödeme ise 257 bin liraya denk geliyor.

Konut kredisi yapılandırması gelmesi durumunda aynı tutarda kredi için tüketici aylık yaklaşık 1.130 lira daha az ödeyecek. Toplam geri ödeme miktarı tüketicinin kalan vadesine göre değişse de iki faiz oranı arasında toplam geri ödeme miktarı 136 bin lira kadar değişiyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 08:10

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER