Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi Faizlerini 0,99'a İndirdi

Ziraat Bankası konut kredisi taksitlerini tek başına ödemekte güçlük çekecek müşterileri için beş kişiye kadar ortak konut kredisi sunuyor. Bankanın söz konusu kredi için faiz oranları yüzde 0.99’a düştü.

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi Faizlerini 0,99'a İndirdi

ZİRAAT'TEN ORTAK KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası konut kredisi taksitlerini tek başına ödemekte zorluk çekecek müşterilerine kredi taksitlerini bölüşerek ortak ev sahibi olabilme fırsatı sunuyor. Banka ortak konut kredisi ürünü için en az 2 en fazla ise 5 kişiye kadar kredisi kullandırıyor.

15 yıla kadar vade imkanı sunulan kredi ürününde konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi sağlıyor. Kredi vadesi boyunca krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis ediliyor. Ayrıca gerekli görülmesi halinde banka ek teminat talep edebiliyor.

Ziraat Bankası konut kredisine ek olarak hayat, konut ve deprem (DASK) sigortasını zorunlu tutuyor.

Ziraat Bankası sıfır konutlar için yüzde 0.79 faiz oranı sunsa da ortak konut kredisi için faiz oranlarını yüzde 0.99 olarak uyguluyor. Ziraat Bankasının ilgili kredi ürünüün yıllık maliyet oranı yüzde 12.6 seviyesinde yer alıyor. Ayrıca kredi BSMV ve KKDF masraflarından muaf tutuluyor.

KREDİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası’ndan ortak konut kredisi ürünü dahilinde 15 yıl vadede 300 bin lira tutarlı kredi için konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksit tutarları yaklaşık 3.580 lira oluyor. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 644 bin liraya karşılık geliyor.

MASRAFLAR

Ziraat Bankası konut kredisi kapsamında uygulanan zorunlu DASK kapsamında ortalama 50 lira, hayat sigortası kapsamında ortalama 100 lira ve konut sigortası kapsamında ortalama 180 lira masraf alıyor. Banka sigortalar haricinde 130 lira ipotek tesis ücreti ve en az 573 lira ekspertiz ücreti uyguluyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 12:21
YORUM EKLE
google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc