banner53

Ziraat Bankası'ndan Ortaklı Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut kredisi taksitlerini tek başına ödemekte zorluk çekecek veya ortak mülk edinmek isteyen müşterilerine konut kredisi taksitlerini bölüşerek ev ortak ev sahibi olabilme fırsatı sunuyor.

Ziraat Bankası'ndan Ortaklı Konut Kredisi

Kredipazari'nda yer alan habere göre, Ziraat Bankası ortak konut kredisi ürünü dahilinde en az 2 en fazla ise 5 kişiye kadar konut kredisi kullandırıyor. 10 yıla kadar vade imkanı sunulan konut kredisi ürününde konutun ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80’ine kadar konut kredisi sağlıyor. Kredi vadesi boyunca krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis ediliyor. Ayrıca gerekli görülmesi halinde Ziraat Bankası ek teminat talep edebiliyor. Ziraat Bankası konut kredisi kullanan bireylerin zorunlu olarak hayat, konut ve deprem (DASK) sigortası yapmasını talep ediyor.

KREDİ FAİZLERİ

Ziraat Bankası ortak konut kredisi kullandırımlarında azami 10 yıla dek tüm vadeli ve tutarlarda yüzde 1.24 konut kredisi faiz oranı sunuyor. Konut kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 19 oluyor.

MASRAFLAR

Ziraat Bankası konut kredisi kapsamında uygulanan zorunlu DASK kapsamında ortalama 50 lira, hayat sigortası kapsamında ortalama 100 lira ve konut sigortası kapsamında ortalama 180 lira masraf alıyor. Banka sigortalar haricinde 150 lira ipotek tesis ücreti ve en az 650 lira ekspertiz ücreti uyguluyor.

KREDİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası’ndan ortak konut kredisi ürünü dahilinde 10 yıl vadede 250 bin lira tutarlı kredi için konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksit tutarları yaklaşık 4 bin lira oluyor. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 482 bin lira karşılık geliyor. İki kişi halinde kredinin kullanılması durumunda kişi başına aylık 2 bin lira taksit ve vade sonunda toplam 241 bin lira ödeme düşüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 06:59

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER