Ziraat Bankası Konut Kredisi için Ne Kadar Masraf Alıyor?

Konut kredisi faizlerini Ağustos başında 0,99'a indiren Ziraat Bankası, kredi kullananlardan ne kadar masraf alıyor? 300 bin lira kredinin taksitleri ne kadar olur?

Ziraat Bankası Konut Kredisi için Ne Kadar Masraf Alıyor?

Kredipazari'nda yer lana habere göre, Ziraat Bankası Ağustos başında uyguladığı dev kredi faiz indiriminin ardından konut kredisi faizlerini %1’in altına düşürdü. Ziraat Bankası diğer kamu bankaları ile beraber uyguladığı kampanyalı faiz oranları sonrasında talep patlaması yaşarken ay içinde işlem rekoru kırdı.

FAİZ ORANLARI

Ziraat Bankası konut kredisi ürünü için yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranları ile kredi kullandırıyor. Bankanın faiz oranları kredi miktarına göre değişiyor. Tutarı 500 bin liraya kadar kampanyalı konut kredileri için yüzde 0.99, 1 milyon liraya kadar konut kredileri için yüzde 1,19, 1 milyon lira ve üzeri tutarlar için kredi kullanılması halinde yüzde 1.39 faiz oranı sunuyor. Banka azami 15 yıl vadeye kadar konut kredisi kullandırıyor.

KREDİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası’ndan 300 bin lira tutarda konut kredisi için 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin vade sonunda toplam geri ödemesi 514 bin lira oluyor. Kredinin aylık taksit tutarları ise yaklaşık 4.300 liraya karşılık geliyor.

KREDİ MALİYETİ

Ziraat Bankası konutun krediye değer tespiti için 573 ile 2.068 lira arasında ekspertiz ücreti talep ediyor. Ayrıca yaklaşık 50 lira DASK prim tutarı alıyor. Banka ipotek tesis ücreti olarak 130 lira, kredi tahsis ücreti için de kredinin yüzde 0.50’si kadar komisyon alıyor. Söz konusu oran 300 bin lira tutarlı konut kredisi için bu oran 1.500 liraya denk geliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 15:39

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER