banner53

Ziraat Bankası Konut Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası daha önce kullanılmış ve ödeme güçlüğü yaşanan kredilerinde borç erteleme uygulamasını başlattı. Peki Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası koronavirusün ekonomiye oluşturduğu risklerin azaltılması ve mali yapısı bozulan bireysel yada tüzel müşterilerin en az hasarla süreci atlatabilmesi için kamu bankaları ile beraber destek paketi açıkladı.

Banka bu kapsamda en çok etkilenen sektörlere 12 aya kadar ve bireysel müşterileri için de altı aya kadar kredilerinde faizsiz anapara ödemesiz şekilde erteleme yapacağını bildirdi. Ayrıca ek finansman ihtiyacı olan tüketiciler için de finansman kanallarını açık tutacağını belirtti.

Personel maaşlarını Ziraat Bankası’ndan ödeyen işverenlerin ödemelerinde zorlanması halinde personel çıkarmamak şartıyla maaşlarını ödemeleri için kredi kullandıracağını da açıklayan banka pek çok ekonomik kolaylık sağladı.

Peki Ziraat Bankası’ndan konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi olan bireysel müşteriler ödemelerini nasıl erteleyebilecek?

Banka 31 Mart itibariyle ödemelerinde güçlük yaşayan müşterilerinin bildirimde bulunması halinde altı aya kadar kredi taksitlerini erteliyor. Banka talep edilmesi halinde ertelemenin yanında konut kredisi için azami 180 aya, ihtiyaç kredisi için ise 60 aya kadar yeniden kredi yapılandırma fırsatı sunuyor.

Söz konusu işlem şu an için sadece Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştiriliyor. Son dönemde koronaviruse karşı alınan tedbirler dahilinde bankaların çalışma saatlerinde değişikliğe gidilse de Ziraat Bankası sabah 09.00 akşam ise 17.00 saatleri arasında çalışmaya devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER