Vakıfbank'tan Sıfır Konuta Özel 0,79 Faizli Kredi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın geçtiğimiz haftalarda açıkladığı, kamu bankalarının sıfır konutlar için kredi faiz oranını 0,79 seviyesine çekeceği konut kredisi kampanyası uygulanmaya başladı. Vakıfbank, yüzde 0,79 Faiz Oranı ile SarıPanjur Sıfır Konutlara Özel Konut Kredisi başlattı.

Vakıfbank'tan Sıfır Konuta Özel  0,79 Faizli Kredi!

BAKAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Kamu bankaları, konut kredisi faizlerinde bir indirime daha gidiyor. Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank Ağustos ayı itibariyle konut kredisi faizlerini yüzde 0.99’a indirip vadeyi 15 yıla kadar çıkarmıştı. 

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Kamu bankaları, '1 Ocak itibarıyla sıfır konut kredisi faizlerinde 0,99 olan oranı tarihi düşük seviyeler olan 0,79'a indirelim' diye bir teklifle geldiler, hayırlı olsun." dedi.

SIFIR KONUTA DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ

Vakıfbank, konut üreticisi müteahhit veya yüklenici firma tarafından ilk kez satışa çıkarılan sıfır konutlardan satın alacaklara özel yüzde 0,79 faiz oranı ve 180 aya varan vadelerle konut kredisi verecek.

KREDİ HESAPLAMA

Kamu bankalarının yeni yılda uygulayacak olduğu yüzde 0.79 faiz oranı ile 100 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 1.292 lira oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 155 bin liraya karşılık geliyor.

ŞARTLAR

*100 bin lira kredi için alınacak ücretler; kredi tutarı üzerinden yüzde 0.5 kredi tahsis ücreti ve 950 lira ekspertiz ücretidir. Ekspertiz ücreti ortalama olarak hesaplanmış olup, konutun lokasyonu ve metrekare gibi kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Ekspertiz ücreti fatura bedeli kadar tahsil edilmektedir. Hayat sigortası zorunlu olup, kredi tutarı, yaş, cinsiyet, vade, ödeme planına bağlı olarak değişmektedir.

**Aylık ve yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, faiz ve vergiler dahildir. Konut sigortası ,DASK prim tutarı konutun lokasyonu ve m² gibi kriterlere göre değişiklik göstermekte olup, konut paket, DASK ve hayat sigortası maliyet hesaplamasına dahil edilmemiştir. Toplam maliyet oranları örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır.

***Kampanya faiz oranından; VakıfBank kredi kartı, ek hesap, otomatik ödeme talimatı, Halden Anlayan Paket (maaş almayan müşteriler için), Ferdi Kaza Sigortası (maaş alan müşteriler için), Kredili Hayat Sigortası, DASK, SarıPanjur Konut Paket Sigortası ve internet/mobil bankacılık almayı/kullanmayı talep eden müşteriler faydalanabilecektir. Sigorta prim bedelleri kredi tutarı, yaş, cinsiyet, vade, ödeme planına bağlı olarak değişmektedir.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 06:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER