banner53

VakıfBank'ın Kredi Yapılandırma Şartları Neler? Yapılandırma Masrafları Ne Kadar?

VakıfBank yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi yapılandırmaya devam ediyor. İşte VakıfBank’ın konut kredisi yapılandırma şartları...

VakıfBank'ın Kredi Yapılandırma Şartları Neler? Yapılandırma Masrafları Ne Kadar?

Kredipazar'nda yer alan habere göre, VakıfBank diğer kamu bankaları ile ortak şekilde Ağustos başından itibaren uygulamaya başladığı kampanya dahilinde 500 bin liraya kadar krediler için 15 yıl vadeye kadar yüzde 0.99 faiz oranı ile kredi kullandırımı yapıyor. Banka kampanya haricinde ve 500 bin liranın üzerindeki talepler için ise yüzde 1.19 faiz oranı ile kredi sunuyor.

Yüksek faizlerle kredi kullanan vatandaşın mağduriyeti uzun aylar sonra son bulmaya başladı. Bankadan yaptığı açıklama ile Ekim başından itibaren geçerli olmak üzere konut kredisi yapılandırmaya başladığını açıklandı. VakıfBank 500 bin lira kadar olan Ağustos ayı öncesinde kullanılmış konut kredilerini yüzde 0.99 faiz oranı ile yapılandırıyor. Peki konut kredisi yapılandırma hangi durumlarda karlı oluyor? Banka yapılandırma işlemlerine ne kadar masraf uyguluyor?

YAPILANDIRMA MASRAFLARI

Konut kredisi yapılandırma esnasında banka eski kredi borcunu kapattığı için erken ödeme cezası alınıyor. Bu tutar 36 ay vade ve üzeri konut kredileri için yüzde 2,36 ay vade altındaki konut kredileri için ise yüzde 1 şeklinde uygulanıyor. Bunun yanında yeniden kredi kullanımından doğan ipotek tesis ücreti ve kredi tahsis ücreti ve diğer dosya masrafları ile kişiye göre değişiklik gösteren sigorta masraflarının ödenmesi gerekiyor. Kredi yapılandırmak isteyen tüketicinin yapılandırma masraflarını ve faiz indirimlerini kontrol ederek karını doğru hesaplamaması halinde faiz oranları düşsede yapılandırma daha da maliyetli hale gelebiliyor.

KREDİ HESAPLAMA

VakıfBank’tan yüzde 0.99 faiz oranı ile 200 bin lira tutardaki konut kredisi 10 yıl vade ile yapılandırıldığında kredinin aylık taksitleri yaklaşık 2.850 lira oluyor. Vade sonunda yapılandırma kredisine ödenen toplam tutarda 343 bin liraya karşılık geliyor.

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER