MB'nın Faiz İndiriminin Ardından İlk İndirim Haberi Finansbank'tan!

Merkez Bankası’nın Aralık ayı faiz indiriminden sonra gerçekleşen ilk konut kredisi indirimi haberi QNB Finansbank'tan geldi. Banka konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.08'e çekti.

MB'nın Faiz İndiriminin Ardından İlk İndirim Haberi Finansbank'tan!

Kredipazari'nde yer alan habere göre, QNB Finansbank konut kredisi faizlerinde indirim gerçekleştirdi. yüzde 1.19 faiz oranı uygulayan banka 11 puanlık indirimi sonrasında 10 yıl vadeye kadar faiz oranlarını yüzde 1.08’e indirdi. Banka 20 yıla dek vadelerde ise yüzde 1.31 faizle kredi kullandırıyor.

QNB Finansbank’ın gerçekleştirdiği indirim Merkez Bankası’nın aralık ayında 4 kez indirim uyguladığı para politikası faiz indirimi sonrasında gerçekleşen ilk konut kredisi faiz indirimi oldu.

KREDİ HESAPLAMA

QNB Finansbank’tan 100 bin lira tutarda 5 yıl vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin toplam geri ödemesi 133 bin lira oluyor. Kredinin aylık taksit tutarları ise 2.200 liraya denk geliyor.

MASRAFLAR

QNB Finansbank konut kredisi masrafları için 700 lira ile 2500 lira arasında ekspertiz ücreti, 177 lira ise taşınmaz rehin ücreti ve kredinin yüzde 0.5’i kadar da kredi tahsis ücreti alıyor. Bankadan yapılması zorunlu tutulan DASK primi için ise 105 lira talep ediliyor.

YORUM EKLE