banner53

Kuveyt Türk Konut Finansman Oranlarını Düşürdü!

Kuveyt Türk Bankası kampanyalı konut finansmanı ürünü için kar payı oranlarını yüzde 1.08’e düşürdü. Söz konusu oran özel bankalar arasındaki en düşük konut kredisi faiz oranı oldu.

Kuveyt Türk Konut Finansman Oranlarını Düşürdü!

Kredipazari'nda yer alan habere göre, Kuveyt Türk Bankası 23 Eylül’den itibaren konut finansmanı kar payı oranlarını yüzde 1.11 olarak kullandırma başlamıştı. Banka bu oran ile özel bankalar arasındaki en düşük faiz oranını sunarken bir indirim daha gerçekleştirdi.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı ürünü için, ‘‘Kredili Hayat, BES ve 3 adet otomatik fatura talimatı ürünlerinin bankadan kullanılması halinde 3 puan indirim geçerli olacaktır.’’ açıklaması yapıldı.

Bankadan konut finansmanına ek olarak ilgili sigorta ve talimatların yerine getirilmemesi durumunda 10 yıla kadar tüm vade sürelerinde yüzde 1.08 oranı ile konut finansmanı kullanmak mümkün.

MASRAFLAR

Kuveyt Türk Bankası standart konut finansmanı maliyetleri kapsamında konut değer tespiti için yaklaşık 900 lira ekspertiz ücreti alıyor. 100 bin liralık kredi için ise 500 lira finansman tahsis ücreti uyguluyor. Ayrıca 225 lira de ipotek tesis bedeli talep ediyor.

KREDİ HESAPLAMA

Kuveyt Türk Bankası’ndan 5 yıl vadede 100 bin lira tutarlı konut finansmanı için konut kredisi hesaplama yapıldığında finansmanın aylık taksitleri yaklaşık 2.270 lira oluyor. Finansmanın dosya masrafları hariç toplam geri ödemesi ise 136 bin liraya denk geliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER