Konut Kredisinde Seçim Sonrası Son Durum

Konut kredisi faiz oranları 2018 Ekim ayında ortalama yüzde 2.68’e ulaştıktan sonra son beş ay boyunca düşüş trendine girmişti. Mart ayının son günleri itibariyle yükselmeye başlayan konut kredisi oranları seçimin ardından yükselişini sürdürdü. İşte son durum...

Konut Kredisinde Seçim Sonrası Son Durum

31 Mart yerel seçimlerin sona ermesiyle birlikte konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler 'En uygun konut kredisi hangi bankada?' bu sorunun yanıtı araştırılıyor. Konut kredisi faiz oranları hakkında merak edilenleri sizler için derledik. İşte son durum...

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ YÜKSELİR Mİ?

' Konut kredisi faizleri ne kadar?' bu sorunun yanıtını konut kredisi ile ev almak isteyen herkes tarafından araştırılıyor.  2018 Ekim ayında yüzde 2.68’e ulaştıktan sonra yaklaşık beş ay boyunca düşüş trendinde olan konut kredi faiz oranlarında yeniden bir hareketlenme yaşandı.  Mart ayının son günleri itibariyle artmaya başlayan konut kredisi oranları seçimin ardından hızlanarak devam ediyor. 31 Mart yerel seçimlerin sona ermesiyle birlikte binlerce vatandaş gözlerini konut kredi faiz oranlarına çevirdi. 

EN DÜŞÜK FAİZ KAMU BANKALARINDA

Kamu bankalarının geçtiğimiz ay uygulamaya başladıkları kredi faiz indirim kampanyası devam ediyor. Ziraat Bankası, VakıfBank ve HalkBank kampanyalı konut kredilerine yüzde 1.28 faiz oranı kullandırıyor. Konut kredi faizleri hakkında merak edilenlere haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR? 

Ziraat Bankası, VakıfBank ve HalkBank kampanyalı konut kredilerine yüzde 1.28 faiz oranı kullandırıyor. Ayrıca İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Bankası, VakıfBank, HalkBank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası firma katkı paylı konut kredisi kampanyasına devam ediyor. Bankalar anlaşmalı konut projelerinde yüzde 0.98 konut kredisi faiz oranı üzerinde kredi kullandırıyor. 

EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi için yüzde 1.28 faiz uygulayarak en avantajlı konut kredisi veren bankaların başında yer alıyor. 120 aya varan vade fırsatıyla 100 bin TL tutarında kredi çekildiğinde bankaya vade süresi boyunca ödemeniz gereken toplam maliyet tutarı 197.535 TL'ye tekabül ediyor. 120 ay vadeli konut kredisinde aylık taksit tutarı ise 1.635 TL'ye denk geliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 04:59
YORUM EKLE