banner53

Konut Kredisinde Faiz 0,96'ya Geriledi!

Konut kredisi faizleri düşüşünü sürdürüyor. Ekim ayının ikinci haftasında en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 0.96’ya geriledi. Peki yüzde 0.96 faiz oranlı konut kredisi şartları neler?

Konut Kredisinde Faiz 0,96'ya Geriledi!

ENFLASYONA ENDEKSLİ KONUT KREDİSİ

Kredipazari'nda yer alan habere göre, Kamu bankaları Haziran ayı itibariyle yüksek faiz oranları karşısında tüketicinin uygun fiyatlarla konut kredisine erişebilmesi için Enflasyon Endeksli Konut Kredisi ürününü kullandırmaya başladı.

TÜFE’ye bağlı olarak enflasyon endeksli konut kredisi faiz oranları Ekim ayında yüzde 0.96’ya düştü. Bankalardaki en düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 seviyesinde. Yüksek faizler karşısında konut talebini arttırmak amacıyla oluşturulan enflasyon endeksli konut kredisi ürünü enflasyonun tek haneye düşmesi ile yeniden en düşük faiz oranı olmaya başladı.

Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank ve DenizBank’ın kullandırdığı enflasyon endeksli konut kredisi faizleri TÜFE’de yaşanan düşüşe bağlı olarak yüzde 0.96’ya geriledi. Enflasyon endeksli konut kredisi faizleri kullandırılmaya başlanan Haziran ayında yüzde 1.75 Temmuz ayında yüzde 1.5, Ağustos ayında yüzde 1.57 ve Eylül ayında yüzde 1.44 olarak gerçekleşti. Ekim ayında ise söz konusu oran yüzde 0.96’ya indi.

Ayırca kampanya kapsamında dilendiği dönemde bankaların güncel faiz oranları üzerinden kredinin kalan kısmı için sabit faizli konut kredisi ürününe geçilebiliyor.

KREDİ HESAPLAMA

Enflasyon endeksli konut kredisi faiz oranları ile 200 bin lira  tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin taksitleri 10 yıl vade için aylık 2.800 lira oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 338 bin liraya karşılık geliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 06:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER