Konut Kredisi Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha önce yüksek faizle konut kredisi çekenler için müjdeli haber geldi. Üç kamu bankası konut kredisi yapılandırma duyurusu yaptı. Peki kredisini yapılandırmak isteyenler ne yapacak?

Konut Kredisi Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapılandırma başvuruları bugün başlıyor

Sabah'ta yer alan habere göre, vatandaşlar ekonomisinde büyük rahatlık yaratacak konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Konut kredisi yapılandırma şartları nelerdir? Vatandaşlar bu sayede kredilerini daha uygun maliyetle yenileyebilir ve daha az para ödeyebilir. İşte konut kredisi yapılandırma işlemleri hakkında tüm merak edilenler…

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan konut kredisi çekenlere müjdeli haber geldi. Bankalar konut kredisi yapılandırma işlemine başlayacaklarını duyurdu. Bu gelişmenin ardından konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır sorusuna yanıt aranmaya başlandı. 

Konut kredisi faiz yapılandırma süreci için üç bankanın ortak açıklamasında, "Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ekonomideki olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi doğrultusunda Ağustos ayı itibariyle konut kredilerinde faiz indirimine gitmiş ve müşterilerine 500 bin liraya kadar olan tutarlar için aylık yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımına başlamışlardı" denildi.

Yapılandırma şartları

Ağustos ayında gerçekleştirilen bu indirimden önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık yüzde 0.99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacaktır.

Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen müşterilerin, ilgili Banka Şubelerine başvurması gerekmekte,

- - 500 bin liranın altında kredi borcu olanların aylık yüzde 0.99 oranından,

-- 500.000 liranın üzerinde kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir.

-- Yeniden yapılandırma başvurusu için tüketicilerden yeniden eksper değerlemesi talep edilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 07:03
YORUM EKLE