banner53

Kentsel Dönüşüm Kredisi Faizleri Düştü!

Kentsel dönüşüm kapsamında devlet kira desteği ya da konut kredisi faiz desteği sunuyor. Kentsel dönüşüm konut kredisi faiz desteği almak isteyen vatandaşlara yüzde 0.41’e kadar destek sağlanıyor.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Faizleri Düştü!

kredipazari'nda yer alan habere göre, Kamu bankalarının konut kredisi faiz indirimi sonrasında kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri de düştü. VakıfBank kentsel dönüşüm için konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.08’e kadar indirdi.

Konut kredisi kullanımları için kamu bankalarında vade süreleri 15 yıla kadar çıksada kentsel dönüşüm konut kredisi için vade süresi halen azami 10 yıl olarak uygulanmaya devam ediyor.

FAİZİN YÜZDE 0,41'LİK KISMI DEVLETTEN

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Faizler VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü dahilinde 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.49 konut kredisi faiz oranı uyguluyor. Bu orana ek olarak devlet tarafından A sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.41, B sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.37, standart konutlara da yüzde 0.33 oranında destek sağlanıyor.

Devlet desteği dahil kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları A sınıfı verimli konutlar için yüzde 1.38, B sınıfı verimliliğe sahip konutlar için yüzde 1.42, standart konutlar için ise yüzde 1.46 oluyor.

KREDİ HESAPLAMA

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü kapsamında devlet desteği ile beraber A sınıfı verimliliğe sahip konut için 100 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 5 yıl vadede taksitleri yaklaşık 2.270 lira, 10 yıl vadede taksitleri 1.490 liraya denk geliyor. 10 yıl vadeli kredinin geri ödemesi ise 179 bin lira oluyor.

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER