Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Faizleri 0,64'e Geriledi

Konut kredisi faizlerinde yaşanan indirimler sonrasında kentsel dönüşüm kredi faizleri de düştü. Devlet desteği ile beraber en uygun kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 0.64’e indi.

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Faizleri 0,64'e Geriledi

Kredipazari'nda yer alan habere göre, Politika faizlerindeki indirim ile hızlanan konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş kentsel dönüşüm kredilerinde de indirimleri beraberinde getirdi. Kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri devlet desteği ile beraber en düşük konut kredisi faiz oranının da altına indi.

VakıfBank’ın konut kredisi faiz oranlarında gerçekleştirdiği indirim sonrasında devlet desteği ile beraber kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları yüzde 0.64’e geriledi. En uygun konut kredisi seviyesi yüzde 0.98 olmaya devam ederken devlet destekli dönüşüm kredisi oranları oldukça düşük seviyeye inmiş oldu.

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü dahilinde 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.05 konut kredisi faiz oranı uyguluyor. Bu orana ek olarak devlet tarafından A sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.41, B sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.37, standart konutlara da yüzde 0.33 oranında destek sağlanıyor.

Devlet desteği dahil kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları A sınıfı verimli konutlar için yüzde 0.64, B sınıfı verimliliğe sahip konutlar için yüzde 0.68, standart konutlar için ise yüzde 0.72 oluyor.

KREDİ HESAPLAMA

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü kapsamında devlet desteği ile beraber A sınıfı verimliliğe sahip konut için 125 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 10 yıl vadede aylık ödemeleri yaklaşık 1.500 lira oluyor. Kredinin vade sonunda toplam geri ödemesi de 179 bin liraya karşılık geliyor.

YORUM EKLE