Kamu Bankalarından Yarım Kalan İnşaatlar için Düşük Faizli Kredi!

3 kamu bankası Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, yeni bir kredi paketi için çalışmalara başladı. Elde edilen bilgilere göre, açıklanacak pakette yarım kalan inşaatların tamamlanması için düşük faizli kredi verilmesi söz konusu olacak.

Kamu Bankalarından Yarım Kalan İnşaatlar için Düşük Faizli Kredi!

Türkiye'de yer alan habere göre, Merkez Bankası'nın faiz indirimlerinden sonra konut ve otomotivde indirimli faiz oranlarıyla kredi uygulamana başlayan kamu bankaları, yeni bir paket hazırlıyor. Buna göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, 10 işçi çalıştıran işletmeleri desteklemenin yanı sıra yarım kalan inşaatların da tamamlanmasını kapsayan paket hazırlıyor. 

Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar,  Ankara  Sanayi Odası (ASO) tarafından Ela Quality Resort’te düzenlenen ‘Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı’nda çalışma hakkında açıklamalar yapıldı.

Paketin istihdam amaçlı olacağını belirten Çakar “Bu paket, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşılacak. 10 ve üzeri işçi çalıştıran işletmeleri hedefleyeceğiz. Yine burada ödemesiz dönemler, makul vadeler olacak” dedi.

YORUM EKLE