Kamu Bankaları TOKİ Borcu için 0,99'luk Kredi Veriyor mu?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2019 yılında ikinci defa erken ödeme kampanyası başlattı. Erken ödeme kampanyasından yararlanarak tapusunu almak isteyen vatandaşlar uygun faiz oranları ile konut kredisi kullanabiliyor.

Kamu Bankaları TOKİ Borcu için 0,99'luk Kredi Veriyor mu?

TOKİ'NİN İNDİRİM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Kredipazari'nda yer alan habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi düzenlendi. yüzde 22 indirim uygulanacak kampanyaya başvurular 18 Ekime kadar devam ediyor.

TOKİ BORCU İÇİN KONUT KREDİSİ 

TOKİ kampanya kapsamında borcunu erken ödemek isteyen vatandaşlara özel indirimler sunuyor. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabiliyor.

TOKİ borcu için peşinatı olmayan vatandaşlar yüzde 22 indirimden yararlanmak için konut kredisi kullanabilir. Tüketiciler TOKİ’ye özel olarak kullandırılan konut kredisini konut sözleşmesini imzaladıkları anlaşmalı bankalar kullanabiliyor. TOKİ ile anlaşmalı olan HalkBank ve Ziraat Bankası söz konusu finansman için yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranları ile kredi sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 07:06
YORUM EKLE