Kamu Bankaları Konut Kredisi Faizlerini Ne Zaman İndirecek?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün yaptığı açıklamada kamu bankalarının kredi faiz oranlarının tek haneye düşeceğini açıkladı. Peki kamu bankaları konut kredisi faizleri de düşecek mi?

Kamu Bankaları Konut Kredisi Faizlerini Ne Zaman İndirecek?

BAKAN ALBAYRAK AÇIKLADI

Kredipazari'nda yer alan habere göre, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün Kayseri ve Nevşehir'de iş dünyası ile bir araya geldiği toplantıda kredi faiz oranları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Albayrak, "Kamu bankaları yüzde 9-11 oranını reel sektöre yansıtacak. Kamu bankaları 2020 yılına girmeden önce reel faiz oranını tek haneye düşürecek" açıklamasında bulundu.

1'İN ALTINA DÜŞEN BANKA SAYISI 11'E YÜKSELDİ

Açıklamaların ardından gözler kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarına çevrildi. Merkez Bankası’nın temmuz ayındaki politika faiz indiriminin ardından faizlerini yüzde 0.99’a indiren Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank ilerleyen süreçte bir daha indirim gerçekleştiremedi.

Özel Bankaların konut kredisi faiz indirim ataklarından sonra 11 bankada kampanyalı konut kredisi oranları yüzde 1’in altına inerken kamu bankaları cazibesini kaybetmeye başladı.

Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve Bakan Albayrak’ın faiz açıklamalarının ardından konut kredisi faiz indirimi beklentileri artarken önümüzdeki gün

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 07:25
YORUM EKLE