İş Bankası'ndan Konut Kredisinde Faiz İndirimi!

İş Bankası kampanyalı konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. Banka kampanyalı konut kredisi faizlerini yüzde 1.06’ya çekti.

İş Bankası'ndan Konut Kredisinde Faiz İndirimi!

Kredipazari'nda yer alan habere göre, İş Bankası Merkez Bankası’nın Temmuz ayında politika faizlerini düşürdükten sonra ilk konut kredisi faiz oranlarında indirim uygulayan banka olmuştu. İş Bankası yaklaşık dört ay sonra yüzde 1.10 seviyesindeki kampanyalı faiz oranlarını bugün 4 baz puan indirim yaparak yüzde 1.06’ya indirdi.

İş Bankası tabela konut kredisi için yüzde 1.75 faiz oranı sunuyor. Banka kampanyalı konut kredisi için ise indirim sonrasında 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.06 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

KREDİ HESAPLAMA

İş Bankası’ndan kampanyalı faiz oranları üzerinden 100 bin lira tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 1.470 lira oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 176 bin liraya karşılık geliyor.

MASRAFLAR

İş Bankası konut kredisi ürünlerinden ortalama 1.000 lira ekspertiz ücreti, 150 lira ipotek tesis ücreti ve 100 bin liralık kredi için 500 lira kredi tahsis ücreti talep ediyor. Ayrıca banka DASK prim bedeli için 170 lira masraf uyguluyor. Söz konusu kampanya dahilinde uygulanan hayat sigortası için ise kişiye göre değişiklik göstermekle beraber ortalama yıllık 1.500 lira prim alınıyor.

YORUM EKLE