İş Bankası'ndan Konut Kredisi Faiz İndirimi!

İş Bankası kampanyalı konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Banka, kampanyalı konut kredisi için faiz oranları yüzde 0.95’e düşürdü.

İş Bankası'ndan Konut Kredisi Faiz İndirimi!

İş Bankası tabela konut kredisi için yüzde 1.75 faiz oranı sunmaya devam ederken hayat sigortalı kampanyalı kredi ürünü için faizlerini 10 yıl vadeye kadar yüzde 0.99 olarak uyguluyordu. Banka kampanyalı faiz oranları için 5 puan indirim gerçekleştirerek oranlarını yüzde 0.95 olarak uygulamaya başladı. Bankadan aylık yüzde 0.95 faiz oranından yararlanmak için kredi süresince hayat sigortası da alınması gerekiyor.

MASRAFLAR

İş Bankası konut kredisi ürünlerinden ortalama 1.000 lira ekspertiz ücreti, 150 lira ipotek tesis ücreti ve 100 bin liralık kredi için 500 lira kredi tahsis ücreti talep ediyor. Ayrıca banka DASK prim bedeli için 170 lira masraf uyguluyor. Söz konusu kampanya dahilinde uygulanan hayat sigortası için ise kişiye göre değişiklik göstermekle beraber ortalama yıllık 1.500 lira prim alınıyor.

KREDİ HESAPLAMA

İş Bankası’ndan kampanyalı kredi ürünü için 100 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 10 yıl vade için toplam geri ödemesi 168 bin liraya denk geliyor. Kredinin masraflar dahil aylık taksitleri 1.400 lira oluyor.

KrediPazari

YORUM EKLE
google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc