İş Bankası'ndan Kampanyalı Konut Kredisi

İş Bankası kampanyalı konut kredisi ürünü dahilinde sıfır ikinci el ve lojman ayrımı yapmadan tüm konutlara aylık yüzde 0.95 faizle kredi sağlıyor.

İş Bankası'ndan Kampanyalı Konut Kredisi

İş Bankası’nın tabela konut kredisi faizleri yüzde 1.75 seviyesinde yer alsada banka kampanyalı ürünleri dahilinde cazip oranlar sunuyor. Banka hayat sigortalı kampanyalı kredi ürünü için sıfır ve ikinci el tüm konut talepleri için yüzde 0.95 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

Söz konusu kampanyada aylık yüzde 0.95 faiz oranından yararlanmak için kredi süresince hayat sigortası da alınması gerekiyor. Sigorta kullanmadan talep edilen kredi ürünleri için ise bankanın faiz oranı yüzde 0.96 olarak uygulanıyor.

İş Bankası ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile yaptığı anlaşma kapsamında tüm kamu lojmanlarının alımına da yüzde 0.95 kredi istenilen tutarda konut değerinin yüzde 90’ına kadar kredi sağlıyor.

MASRAFLAR

İş Bankası konut kredisi ürünlerinden ortalama 2 bin lira ekspertiz ücreti, 150 lira ipotek tesis ücreti ve 150 bin liralık kredi için 750 lira kredi tahsis ücreti talep ediyor.

Ayrıca banka DASK prim bedeli için 170 lira masraf uyguluyor. İş Bankası hayat sigortalı kredi kampanyası dahilinde uygulanan sigorta primi için ise kişiye göre değişiklik göstermekle beraber ortalama yıllık 1.500 lira talep ediyor.

KREDİ HESAPLAMA

İş Bankası’ndan kampanyalı kredi ürünü için 150 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 5 yıl vade için toplam geri ödemesi 197 bin liraya denk geliyor. Kredinin masraflar dahil aylık taksitleri ise 3.300 lira oluyor.

Kredi Pazari

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 05:02
YORUM EKLE