İş Bankası Konut Kredisi Faizlerini Yüzde 1'in Altına Çekti

İş Bankası da kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekti. Bankanın tabela konut kredisi faizleri değişmeyerek yüzde 1.75’de sabit kaldı.

İş Bankası Konut Kredisi Faizlerini Yüzde 1'in Altına Çekti

Kredipazari'nda yer alan habere göre, İş Bankası kampanyalı konut kredisi faizleri için indirim uyguladı. En son 26 Kasım’da faiz indirimi gerçekleştiren banka bugün itibariyle 7 puana kadar indirim gerçekleştirmek kampanyalı kredi faizlerini yüzde 0.99’a indirdi.

İş Bankası tabela konut kredisi için yüzde 1.75 faiz oranı sunmaya devam ederken hayat sigortalı kampanyalı kredi ürünü için faizlerini 10 yıl vadeye kadar yüzde 0.99 olarak uygulamaya başladı. İş Bankası ile beraber toplamda 11 bankanın kampanyalı faizleri yüzde 1’in altına inmiş oldu.

MASRAFLAR

İş Bankası konut kredisi ürünlerinden ortalama 1.000 lira ekspertiz ücreti, 150 lira ipotek tesis ücreti ve 100 bin liralık kredi için 500 lira kredi tahsis ücreti talep ediyor. Ayrıca banka DASK prim bedeli için 170 lira masraf uyguluyor. Söz konusu kampanya dahilinde uygulanan hayat sigortası için ise kişiye göre değişiklik göstermekle beraber ortalama yıllık 1.500 lira prim alınıyor.

KREDİ HESAPLAMA

İş Bankası’ndan kampanyalı kredi ürünü için 100 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 5 yıl vade için toplam geri ödemesi 133 bin liraya denk geliyor. Kredinin masraflar dahil aylık taksitleri 2.220 lira oluyor.

YORUM EKLE