banner53

İNG Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü!

İNG konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. Banka kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.17’ye kadar düşürdü.

İNG Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü!

kredipazari'nda yer alan habere göre, İNG bank bugün itibariyle konut kredisi faiz oranlarında bir indirim daha gerçekleştirdi. En son 5 Eylül’de konut kredisi faizlerini düşüren banka bugün itibariyle 12 puan daha indirim uygulayarak kampanyalı faiz oranlarını yüzde 1.17’ye kadar düşürdü.

İNG Faiz indiriminin ardından kampanyalı konut kredisi için 84 ay vadeye kadar yüzde 1.19, 120 ay vadeye kadar ise yüzde 1.17 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. Bankanın kampanyalı faiz oranlarından yararlanabilmek için zorunlu sigortaların kullanılması gerekiyor. Söz konusu kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 15 seviyesinde.

KREDİ HESAPLAMA

İNG’den 100 bin lira tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri yaklaşık 1.500 lira oluyor. Kredinin vade sonunda toplam geri ödemesi ise 186 bin liraya karşılık geliyor.

MASRAFLAR

İNG konut kredisi kullanımlarında ortalama 750 lira ekspertiz ücreti, 260 lira ipotek tesis ücreti ve kredi tutarının yüzde 0.5’i kadar kredi tahsis ücreti masrafları alıyor. Ayrıca kişiye göre değişiklik gösterse de konut sigortası için ortalama 350 lira hayat sigortası için ise 300 yıllık prim tutarı talep ediyor.

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER