banner53

İkinci El Konutta En Uygun Kredi Hangi Bankada?

Bankaların sıfır konut için 0.79 faizli kampanyası devam etse de ikinci el konut için faiz oranları sürekli değişiyor. İkinci el için en uygun konut kredisi faizi ne kadar oldu?

İkinci El Konutta En Uygun Kredi Hangi Bankada?

Türkiye Finans Bankası Mart başından itibaren konut finansmanı oranlarında indirime giderek ikinci el kredisi talep eden müşterilerine en uygun oranları sunmaya başladı. Banka yüzde 0.87 olan kampanyalı finansman oranında geçtiğimiz hafta artışa gitmiş olsa da halen en uygun faizi kullandırıyor.

Kamu bankalarının sadece sıfır konutta uyguladığı yüzde 0.79 faiz oranı ikinci el konutlar için yüzde 0.94 olarak kullandırılırken Türkiye Finans’ın finansman oranları oldukça cazip. Banka güncel olarak yüzde 0.99 tabela kar payı oranı ve 5 yıl vadeye kadar yüzde 0.93 oranlı kampanyalı konut finansmanı kullandırıyor. Bankanın oranları 5 yıl üzerinde ise yüzde 0.97’ ye çıkıyor.

KREDİ HESAPLAMA

En uygun konut kredisi faiz oranı ile ikinci el konut için 200 bin lira tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 2.770 lira oluyor. Kredinin toplam faiz geri ödemesi ise 133 bin liraya denk geliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 05:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER