banner53

ICBC Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü

ICBC Bank tabela ve kampanyalı konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. Bankanın faiz oranları yüzde 1.27’ye kadar düştü.

ICBC Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü

Kredipazari'nda yer alan habere göre, ICBC Bank bugün itibariyle konut kredisi faiz oranlarında bir indirim daha uyguladı. Bankanın tabela konut kredisi faiz oranları Şubat ayından sonra sekiz ayın ardından yüzde 2.4’ten yüzde 2 seviyesine düştü.

Aynı zamanda bankanın kampanyalı konut kredisi faizleri de geriledi. Banka 20 Eylül’de kampanyalı yeni evim konut kredisi faizlerini yüzde 1.36’ya düşürmesinin ardından bugün 9 puanlık bir indirim daha gerçekleştirdi. ICBC yeni evim konut kredisi faizleri 10 yıl vadeye kadar tüm vadelerde yüzde 1.27 olarak uygulanmaya başladı.

KREDİ HESAPLAMA

ICBC’den kampanyalı konut kredisi kapsamında 100 bin lira tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 1.600 lira oluyor. Kredinin vade sonunda toplam geri ödemesi ise 195 bin liraya karşılık geliyor.

MASRAFLAR

ICBC Bank konut kredisine ek olarak kredinin %0.5’i kadar kredi tahsis ücreti, 257 lira ipotek tesis ücreti ve ortalama 704 lira ekspertiz ücreti talep ediyor. Ekspertiz ücreti, Konut ve DASK sigorta bedelleri, kredi konusu konutun lokasyonu ve metrekaresine göre, hayat sigortası kişinin yaş ve demografik bilgilerine göre değişkenlik gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 06:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER