banner53

HSBC Konut Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi

HSBC Bank konut kredisi faiz oranlarında bir indirim daha uyguladı. Banka tüm vadeler için konut kredisi faizlerini yüzde 1.79’a çekti.

HSBC Konut Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi

Kredipazari'nda yer alan habere göre,, HSBC Bank bugün itibariyle konut kredisi faiz oranlarında bir indirim daha gerçekleştirdi Banka en son 23 Temmuz’da konut kredisi faizlerini yüzde 1.99 olarak uygulamaya başlamıştı. Merkez Bankası’nın repo faiz indirimleri sonrasında bugün yeniden indirim gerçekleştiren HSBC konut kredisi faiz oranlarını 10 yıla dek tüm vadeler için yüzde 1.79’a çekti.

KREDİ HESAPLAMA

HSBC Bank’tan güncel konut kredisi faiz oranları ile 10 yıl vadede 100 bin lira konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksit tutarları yaklaşık 2.000 lira oluyor. Krediye vade sonunda yapılan toplam geri ödeme miktarı ise 243 bin liraya karşılık geliyor.

MASRAFLAR

HSBC Bank konut kredisine ek olarak yaklaşık 3 bin liraya kadar ekspertiz ücreti, 190 lira ipotek tesis ücreti ve kredinin yüzde 0.5’i kadar kredi tahsis ücreti talep ediyor. Kredi tahsisi ücreti 100 bin lira kredi için 500 liraya denk geliyor. Banka krediye ek olarak kullanılması zorunlu tutulan hayat sigortası dahilinde kişiye göre farklılık gösterse de ortalama 4.500 lira prim alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER