Hangi Bankalar 0,79'dan Konut Kredisi Verecek?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, merakla beklenen faiz indirimini bugün açıkladı. Bakan Albayrak, Kamu bankalarının sıfır konutlar için kredi faiz oranını yeni yılda 0,79 seviyesine çekeceğini açıkladı. Söz konusu rakam son 6 yılın en düşük seviyesi konumunda.

Hangi Bankalar 0,79'dan Konut Kredisi Verecek?

Kredipazari'nda yer alan habere göre, kamu bankaları, konut kredisi faizlerinde bir indirime daha gidiyor. Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank Ağustos ayı itibariyle konut kredisi faizlerini yüzde 0.99’a indirip vadeyi 15 yıla kadar çıkarmıştı. Bankalarından bugün yeni faiz indirimi haberi geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Kamu bankaları, '1 Ocak itibarıyla sıfır konut kredisi faizlerinde 0,99 olan oranı tarihi düşük seviyeler olan 0,79'a indirelim' diye bir teklifle geldiler, hayırlı olsun." dedi.

Albayrak, "6 yıl önceki faiz rakamlarına döndük" dedi. Öte yandan enflasyon hedefinin %8,5 olduğunu hatırlatan Bakan Albayrak, "Bunun da altına ineceğiz" açıklamasında bulundu.

KREDİ HESAPLAMA

Kamu bankalarının yeni yılda uygulayacak olduğu yüzde 0.79 faiz oranı ile 100 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 1.292 lira oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 155 bin liraya karşılık geliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 07:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER