banner53

Halkbank'tan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

Ziraat ve Vakıfbank'ın adından Halkbank'ta, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'ni duyurdu. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, "Elbirliği'nde yaptığımız ekonomiler daha da iyiye gidiyor, doğru yatırımları yapıyor, ekonomisi daha fazla kazanıyor" dedi.

Halkbank'tan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

TÜFE'YE ENDEKSLİ DEĞİŞKEN FAİZLİ KREDİ

Halkbank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerin isteğini istiyor Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde mevcut. 120 aya kadar vade sistemi sunan kredi kartı faiz oranı TÜFE'ye bağlı olarak değişecek ve enflasyon oranıyla birlikte taksit tutarları da düşecek.

Bankacılık Faaliyetleri Kapsamında müşterilerinin Lehine onu türlü Özel ürünü geliştirmeye devam ettiklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi:

" Ekonomimizin dengelenme süresi attığımızın bir arada pazarlanması rahatlatıyor, enflasyonu ortalıkta beklentileri vardıklarımıza göre ürünlerimiz de ucuzlaşmamız kolaylaşıyortayız. Enflasyonun düşüş trendini giriyor bu tarafta, merkez faiz oranlarını etkilenerek satın alıyor almalarını ertelemelerini bekliyoruz ve istediklerimizde istediklerimizde istediklerimizin ortalamamasını bekliyoruz. daha fazla iyiye gidiyor, doğru yatırımları doğru zamanda yapanlar ekonomiler güçlendikçe daha fazla kazanacaktır. "

6-12 AYLIK ARALIKALRLA FAİZ GÜNCELLENECEK

Halkbank'ın Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde faiz oranları, müşteri tercihine göre 6 ya da 12 ayda bir otomatik olarak ayarlanacak. Güncelleme dönemi, bulunulan aydan bir önceki ayda TÜİK'te mevcut TÜFE (Tüketici Fiyatları Merkezi) yıllık ortalama oran oranına göre bankalardaki sözleşmede sözleşmelerin marj oranı eklenerek mevcut faiz oranı belirecek.

Diğer tarafta, kredi için müşterileri koruyan bir azami faiz oranı da belirlenecek ve şartın vadesi belirlenecek yeni faiz oranı azami faiz oranını kademekte. Ayrıca kredisini erken ödeme talep edenden "erken ödeme tazminatı" tahsil edilmeyecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 12:33

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER