Halkbank'tan Düşük Faiz ve Uzun Vadeli Transfer Kredisi

Halkbank daha önce kullanılan konut kredilerini HalkBank Dost Evim Konut Kredisi ile düşük faiz oranı ve uzun vade fırsatları sunarak transfer kredisi sağlıyor. İşte ayrıntılar...

Halkbank'tan Düşük Faiz ve Uzun Vadeli Transfer Kredisi

HALKBANK'TAN TRANSFER KREDİSİ

Kredipazarında'da yer alan habere göre, Halkbank dost evim konut kredisi ile 10 yıl vadeye kadar yüzde 2.08 faiz oranı konut kredisi transferi gerçekleştiriyor. İsteğe göre kalan kredi Halkbank’a taşınarak vadesi 180 aya kadar uzatılabiliyor.

Halkbank 180 ay vadeli dost konut kredisine yüzde 2.09 konut kredisi faiz oranı uyguluyor.

ÖRNEK HESAPLAMA

Halkbank Dost Evim Konut Kredisi için 100 bin lira tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık ödeme tutarı 2 bin 270 lira oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi de 172 bin liraya denk geliyor.

KREDİ MASRAFLARI

Halkbank Dost Konut Kredisi için 800 lira ekspertiz ücreti ve 155 lira ipotek tesis ücreti alıyor. Ayrıca yüzde 5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) talep ediyor.

Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 100 bin lira 10 yıl vadeli konut kredisi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 212 lira oluyor.

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER