banner53

Gurbetçiler Türkiye'de Konut Kredisi Kullanabilir mi?

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye’deki konut kredisi ile ev alması mümkün mü? Evet, mümkün...

Gurbetçiler Türkiye'de Konut Kredisi Kullanabilir mi?

Dünyanın neresinde olursanız olun, Türkiye’den ev sahibi olmak isteyenler için hazırlanan özel konut kredisi paketlerinden yararlanarak ev kredisi kullanabilirsiniz. Fakat hazırlanan bu özel konut kredisi kampanyaları bazı özel koşullar içerebilir.

HANGİ BELGELER GEREKİR?

Öncelikle Türkiye’den konut kredisi kullanabilmeniz için, yurt dışında yaşıyor dahi olsanız, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir. Vatandaş olmayanlar için, Türkiye Cumhuriyeti’nin vermiş olduğu yabancı kimlik numarası da yeterli olabilir.

Konut kredilerinden faydalanmak isteyenler vergi kimlik numarası, pasaport veya Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı, konuta ait kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusu, yurt dışındaki ikamet adresi, çalıştığı ülkedeki gelir belgesi, üç aylık kredi kartı ekstresi gibi belgeler istenmekte.

ÖZEL KONUT PROJELERİ

Öte yandan bankaların, bitmiş konutlara veya yurt dışında yaşayanlar için hazırlanan özel projeler için kredi kullandırdıklarının altını çizelim. Ayrıca mortgage kredisinin yalnızca gerçek kişiler için verildiğini, tüzel kişilere verilmediğini de unutmayın.

MORTGATE NEDİR?

Mortgege kredisi ile bankalar müşterilerine uzun vadeli kredi fırsatı sunuyor. Bu vadeler 12 ay ile 240 arasında değişiyor. Banka verdiği kredi için teminat olarak, satın alınan konutu ödemeler tamamlanana kadar ipotek altına alınıyor. Bu kredi sistemine de mortgege kredisi ismi veriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER